System EMO

Wpuść światło do wnętrza. W dobrze doświetlonych, jasnych pomieszczeniach czujemy się bezpiecznie i komfortowo – naturalne światło ma doskonały wpływ nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale i na aranżację. Odbijając biel i ocieplając barwy, światło słoneczne optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej blasku. Systemy EMO STROPEX w połączeniu z dedykowanym Nadprożem KZN pozwalają uzyskać do 20% więcej światła przez zwiększenie powierzchni przeszklenia w stosunku do zastosowania tradycyjnych nadproży. Światło stanowi również źródło ciepła, dlatego w budownictwie zeroenergetycznym jest duży nacisk na jak największe przeszklenia w kierunkach południowo-zachodnich.

Energooszczędny montaż okien EMO STROPEX to nawet o 20% krótszy czas montażu, dzięki zastosowaniu sprawdzonych i atestowanych rozwiązań. EMO STROPEX posiada Krajową Ocenę Techniczną oraz Aprobaty Techniczne uzyskane w Instytucie Techniki Budowlanej. Montaż okna z termo elementami systemu EMO, jest intuicyjny, szybki i gwarantuje prawidłowe mocowanie. W naszej ofercie znajduje się URP Uniwersalny rozpierak pozycjonujący który możemy nazwać „inteligentnym klinem” pozwala on na dokładną regulację i ustalenie pozycji okna bez użycia siły co ma miejsce przy zastosowaniu tradycyjnych klinów.

Budownictwo zeroenergetyczne stawia wiele wyzwań przed wykonawcą i inwestorem. Systemy EMO STROPEX z dedykowanym nadprożem KZN pozwalają spełniać wysokie wymagania stawiane przez normy. Jednym z takich punktów jest szczelność połączenia okna z murem. Nasze rozwiązania w prosty i pewny sposób zapewniają szczelność w obrębie ramy okna. Mechaniczne połączenie i uszczelka z 25 letnią gwarancją działania zapewnia szczelność, a to w domach zeroenegetycznych jest podstawą.

Budownictwo energooszczędne od lat zmaga się z wyeliminowaniem mostków termicznych. Nasze produkty systemowe w połączeniu z nowoczesnym Nadprożem KZN pozwalają wyeliminować problematyczny mostek termiczny w górnej części otworów okiennych. Poprzez zastosowanie termoizolacyjnych materiałów, takich jak PUR zamknięto-komórkowy o wysokich parametrach termoizolacyjnych w naszych Termo-BELKACH oraz dedykowanych Nadprożach KZN, przez które uzyskujemy dodatkowe centymetry na docieplenie bez zmniejszania powierzchni przeszklenia, uzyskujemy połączenie zapewniające eliminację mostków termicznych w tym obszarze.